BIP Gminy Stawiski

Wyjaśnienia dot. zapytania ofertowego na wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. "Budowa drogi gminnej w Porytem"

Stawiski, dnia 04 kwietnia 2017r.

DRG.271.2.2016

dot. zapytania ofertowego na wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. „Budowa drogi gminnej w Porytem”.

Gmina Stawiski udziela odpowiedzi na zadane w przedmiotowym postępowaniu zapytania:

Pytanie 1.

Tytuł opracowania wskazuje, iż należy opracować projekt budowy drogi na dz. o nr. geod 283. Opierając się na podstawie przepisów Prawa budowlanego, budowa będzie realizowana w oparciu o "pozwolenie na budowę". Wstępna ocena oraz dostępne materiały wskazują jednak iż na dz. o nr. geod. 283 fizycznie istnieje już droga. Czy dopuszczają Państwo możliwość aby realizować inwestycję na podstawie zgłoszenia (przebudowa drogi)?

Odpowiedź:

Gmina Stawiski nie ma możliwości realizacji inwestycji na podstawie zgłoszenia.

Pytanie 2.

Czy opracowanie projektu obejmuje (po stronie wykonawcy dokumentacji projektowej) uzyskanie wszelkich decyzji, uzgodnień, opinii itp. niezbędnych do uzyskania zgłoszenia, pozwolenia na budowę, czy też decyzji ZRID czy Zamawiającemu wystarczy jedynie sam projekt bez uzgodnień, opinii, decyzji i innych formalności w ramach zaoferowanej ceny?

Odpowiedź:

Zamawiający informuje że opracowanie projektu nie obejmuje uzyskania wszelkich uzgodnień, decyzji, opinii itp.

Pytanie 3.

Jeśli opracowanie projektu obejmuje uzyskanie wszelkich decyzji, uzgodnień, opinii itp. niezbędnych do uzyskania zgłoszenia, pozwolenia na budowę, czy też decyzji ZRID to termin ukończenia dokumentacji na dzień 12.06.2017 r. może okazać się niemożliwy dla realizacji zadania. Dla przykładu sama decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach trwa ok 2-3 miesięcy, decyzja lokalizacyjna, która może być uzyskana w tym wypadku jedynie po uzyskaniu decyzji środowiskowej to kolejne 2 miesiące. Czy Zamawiający przewiduje wydłużenie terminu wykonania przedmiotu zamówienia, jeśli termin ukończenia dokumentacji staję się niemożliwe z przyczyn niezależnych od Wykonawcy dokumentacji?

Odpowiedź:

Zamawiający nie przewiduje wydłużenia terminu wykonania przedmiotu zamówienia.

 

BURMISTRZ STAWISK

Krzysztof Rafałowski

Pliki do pobrania:

Data powstania: wtorek, 4 kwi 2017 15:19
Data opublikowania: wtorek, 4 kwi 2017 15:30
Opublikował(a): Joanna Tyszka
Zaakceptował(a): Joanna Tyszka
Artykuł był czytany: 910 razy

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.