BIP Gminy Stawiski

Biuletyn Informacji Publicznej

Protokół Nr VIII/15 z Sesji Rady Miejskiej w Stawiskach

z dnia: 25 marca 2015 roku
w sprawie:

miejsce – Urząd Miejski w Stawiskach (sala konferencyjna)
początek sesji 12:00 koniec 13:20


Na sesji obecnych było 13 radnych (lista obecności stanowi załącznik nr 1 do protokołu). Nieobecni : Robert Bagiński, Antoni Kiełczewski.

W obradach uczestniczyli sołtysi z terenu Gminy Stawiski (lista obecności stanowi załącznik nr 2 do protokołu). Po formalnym otwarciu posiedzenia Przewodniczący Rady Zalewski Józef przywitał wszystkich przybyłych na sesję gości (lista obecności stanowi załącznik Nr 3 do protokołu), Radnych Rady Miejskiej w Stawiskach i sołtysów.

Na podstawie listy obecności stwierdził quorum władne do podejmowania prawomocnych uchwał.

Następnie przedstawił zebranym proponowany porządek obrad.


  1. Otwarcie sesji i przyjęcie porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z obrad VII Sesji Rady Miejskiej w Stawiskach z dnia17.02.2015r.
  3. Sprawozdanie z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego za 2014 rok. Debata społeczna nt. bezpieczeństwa na terenie Gminy Stawiski.
  4. Sprawozdanie z zakresu ochrony przeciwpożarowej za 2014 rok.
  5. Interpelacje, zapytania radnych i wolne wnioski.
  6. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Stawisk w okresie między sesjami.
  7. Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej za 2014 rok.
  8. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie za 2014 rok.
  9. Sprawozdanie z realizacji Programu Wspierania Rodziny w Gminie Stawiski za 2014 rok.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2015 rok.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody dotyczącej ustanowienia służebności przesyłu na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Stawiski.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stawiskach.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach.
  15. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania radnych i wolne wnioski.
  16. Informacje.
  17. Zamknięcie obrad sesji.

Przewodniczący Rady zapytał czy są uwagi do proponowanego porządku obrad.

Rada uwag nie wprowadziła. Porządek obrad został poddany pod głosowanie. W wyniku głosowania 13 radnych głosowało „za” jego przyjęciem.

 

Przebieg obrad

 

Pkt 2.
Przewodniczący poddał protokół pod głosowanie. Obecnych podczas głosowania 13 radnych.

Protokół oznaczony Nr VII/15 został przyjęty przez Radę głosami: 13 „za”.

 

Pkt.3
Sprawozdanie z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego za 2014 rok przedstawił A. Żebrowski I – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kolnie. (Sprawozdanie stanowi załącznik Nr 4 do niniejszego protokołu).

Następnie odbyła się debata społeczna nt. bezpieczeństwa na terenie Gminy Stawiski. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach rządowego programu ”Razem bezpieczniej”, w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. W ramach działań, należy stosować profilaktykę społeczną ukierunkowaną na zapobieganie niepożądanym zjawiskom, sytuacjom, przypadkom niedostosowania społecznego i wszelkim patologiom społecznym.

Obecni na sali sołtysi i mieszkańcy zgłaszali nurtujące ich problemy związane z pracą policji na terenie gminy, a szczególnie miasta Stawiski. Według mieszkańców gminy, policja powinna więcej pouczać, niż karać mandatami w wysokości 50 zł za niezgodne z przepisami ruchu drogowego przejście przez ulicę.

I Z-ca Komendanta Policji w Kolnie odpowiedział swojemu rozmówcy, że mandaty otrzymują osoby, które popełniają wykroczenie. Funkcjonariusze mają obowiązek reagowania na wszelkie wykroczenia drogowe.

Mieszkańcy prosili o właściwą reakcję na szarżujących motocyklistów w mieście oraz zwiększenie wieczornych patroli policji z uwagi na ostatnie zdarzenie przy ul. Łomżyńskiej w Stawiskach, związane z wyrwaniem nowo posadzonych drzewek.

Ponadto mieszkańcy wyrażali swoje oczekiwania w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz pracy funkcjonariuszy policji, którzy powinni do każdej sprawy podchodzić z profesjonalizmem. Wg rozmówców funkcjonariusze powinni posiadać wykształcenie psychologiczne.

Jeden z rozmówców stwierdził, że interwencje policji na mieście mają charakter regresji w stosunku do obywatela. Jako argument podał przykład sytuacji, której był świadkiem. Policjant radiowozem zaparkował po lewej stronie drogi, samochód był nieoświetlony, miał uchyloną szybę i z auta prowadził rozmowę ze straszą panią, która stała przy radiowozie. Rozmówca pytał, czy takie zachowanie jest profesjonalne i wskazane? Czy nie należy zastanowić się, jaką rolę powinna odgrywać policja, czy jest ona przyjazna obywatelowi? Czy w taki właśnie sposób mają być przeprowadzane interwencje.

I Z-ca Komendanta Policji w Kolnie odpowiedział swojemu rozmówcy, że policjanci nie muszą kończyć psychologii w RP, ogólnie obowiązuje ustawa o policji i jest stosowana przez komendę w Kolnie. Od każdego policjanta wymaga się profesjonalizmu i reagowania na każdy sygnał zachowania niezgodnego z prawem, przy czym policja stara się być przyjazna społeczeństwu, a wszelkie sprawy mieszkańców rozpatrywane są indywidualnie. Funkcjonariusze policji działają na podstawie przepisów prawa w tym zakresie. Z danych statystycznych wynika, że wśród 4 tysięcy mandatów policja wydała 800 pouczeń.

T. Lipiński Dzielnicowy Posterunku Policji w Stawiskach stwierdził, że jeśli dana osoba nie zgadza się z decyzją policji istnieje możliwość odmowy przyjęcia mandatu, wówczas kierowany jest wniosek do sądu. Przyjęcie mandatu nie jest więc obowiązkiem sprawcy wykroczenia. Do niego bowiem należy decyzja o tym, czy przyjąć mandat i poddać się nałożonej grzywnie, czy skorzystać z prawa do rozpoznania kwestii odpowiedzialności za wykroczenie na drodze sądowej.

Jan Zelkowski Przewodniczący Podlaskiej Izby Rolniczej O/Kolno mówił, że rolnicy masowo skarżą się, że płacą mandaty. Należy zastanowić się, czy działania policji w tym zakresie są słuszne. Czy nie można najpierw mieszkańców pouczać, czy od razu trzeba ich karać?

Poza tym na terenach wiejskich odnotowuje się kradzieże w gospodarstwach rolnych. Funkcjonariusze powinni współpracować z mieszkańcami i wykrywać sprawców kradzieży. O bezpieczeństwo w godzinach nocnych powinni dbać funkcjonariusze policji, a odnosi się wrażenie, że policja wypełnia tylko nałożone odgórnie limity mandatów.

Radny M. Sobociński apelował o rozwagę i pobłażliwość ze strony policji podczas kontroli braku dokumentów rolników wykonujących prace sezonowe. Współpraca policji z mieszkańcami powinna przynosić rezultaty. Jeśli mieszkańcy zauważą coś niepokojącego powinni o tym informować policję.

Na co I Z-ca Komendanta Policji w Kolnie odpowiedział, że policjanci działają tylko zgodnie z prawem i w granicach tego prawa, a każdy przypadek rozpatrywany jest szczegółowo i indywidualnie.

Oficer Policji w Kolnie w podsumowaniu podziękowała uczestnikom debaty za wypełnienie anonimowych ankiet związanych z pracą policji bezpieczeństwa i zagrożeń oraz oczekiwań mieszkańców w stosunku do policji. Zaznaczyła, że praca policji to nie tylko referat ruchu drogowego. W celu rozpoznania, zapobiegania i wykonywania przestępstw policja w granicach swych zadań wykonuje czynności: operacyjno – rozpoznawcze, dochodzeniowo – śledcze, administracyjno – porządkowe prowadzone przez Wydział Kryminalny, Wydział Prewencji i Referat Ruchu Drogowego.

Wyrazy podziękowania dla Policji wyraził Przewodniczący Rady Józef Zalewski, po czym zachęcał uczestników debaty do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami Policji w sprawach nurtujących społeczeństwo.

 

Pkt 4.
Sprawozdanie z zakresu ochrony przeciwpożarowej za 2014 rok przedstawił T. Sielawa Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kolnie. (Sprawozdanie stanowi załącznik Nr 5 do niniejszego protokołu).

Radny B. Kurkowski zapytał, czy planowane jest wzmocnienie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy?

Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kolnie odpowiedział, że na terenie Gminy Stawiski działa 12 jednostek OSP, na ich doposażenie nie posiadamy środków finansowych i posiadać nie będziemy. Wynika to z odrębnych przepisów, jest to zadanie statutowe jednostki samorządu terytorialnego. W Komendzie w Kolnie następuje podział środków finansowych z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Pod uwagę brana jest liczba zdarzeń działań ratowniczo – gaśniczych, nie brane są pod uwagę odśnieżania dróg. Istnieje również możliwość pozyskania sprzętu technicznego, bądź specjalistycznego.

Radny T. Zalewski zapytał, czy samochody strażackie w Komendzie Powiatowej PSP w Kolnie są tylko oc (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej), czy również mają ubezpieczenie ac (autocasco)?

Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kolnie odpowiedział, że samochody strażackie ubezpiecza Komenda Główna Straży Pożarnej, jeżeli chodzi o ubezpieczenie oc opłacane jest z własnego budżetu. Na chwile obecną w Kolnie jest 9 pojazdów, a ubezpieczonych jest 6.

W związku z tym, że na terenie gminy Stawiski samochód strażacki mercedes uległ uszkodzeniu orientowano się w innych gminach na terenie powiatu czy samochody strażackie posiadają ubezpieczenia. Po zasięgnięciu informacji okazuje się, że samochody młodsze rocznikowo w jednostkach OSP posiadają kompleksowe ubezpieczenia.

Radny T. Zalewski zapytał – Czy ubezpieczenie samochodu strażackiego należy do zadań własnych gminy?

Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kolnie odpowiedział twierdząco.

J. Zelkowski stwierdził, że społeczeństwo zawód strażaka darzy 100% zaufaniem i dziękuje za codzienną pracę.

 

W tym miejscu Przewodniczący zarządził przerwę w obradach.

Po przerwie Przewodniczący wznowił obrady.

 

Przewodniczący Rady w tym miejscu udzielił głosu Staroście Powiatu Kolneńskiego Stanisławowi Wiszowatemu. W związku z tym, iż była to pierwsza wizyta w obecnej kadencji, Starosta na początku złożył gratulacje Krzysztofowi Rafałowskiemu w związku z wyborem na stanowisko Burmistrza Stawisk oraz radnym Rady Miejskiej w Stawiskach. Na wstępie zapewnił, że kieruje się dobrą wolą współpracy starostwa z samorządem gminy. Wypowiedź skoncentrowała się wokół stanu dróg powiatowych leżących na terenie gminy. Stan dróg jest widoczny i dobrze znany staroście, część z nich jest nadal żwirowych, również w nienajlepszym stanie. Obciążenie ruchem drogowym jest większe niż było wcześniej przewidywane, dlatego też drogi niszczeją. W związku z tym, że aura nie była zbyt uciążliwa i powiat nie musiał przeznaczać wysokich środków na utrzymanie dróg, środki te zostaną przeznaczone na letnie utrzymanie dróg w powiecie. Podbudowy dróg i pobocza są do remontu, często jednowarstwowe. Rocznie z budżetu powiatu należy spłacić ok.1,5 mln zł kredytu a lata następne niewiele będą różnić się kwotą spłat rat kredytu. Do wiadomości publicznej podano harmonogram konkursów na dotacje unijne z budżetu 2015 – 2020. Na razie wciąż brakuje szczegółów i konkretów naborów. W tym roku będzie bardzo trudno pozyskać jakiekolwiek pieniądze ze środków unijnych do samorządu powiatowego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.W zakresie budowy dróg powiat będzie współpracował z gminą Stawiski. Z założeń wynika, że gminy, które będą chciały partycypować w budowie dróg powiatowych w pierwszej kolejności będą na te drogi składane wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych. Należy wykorzystywać możliwości, jak dotychczas powiat kolneński plasuje się na końcu w kwestii wykorzystywania środków unijnych. Sposobem na poprawę tej sytuacji jest zmiana polityki czyli wzajemna współpraca pomiędzy powiatem a gminami. Powiat nie dysponuje środkami finansowymi aby składać środki na tzw. „schetynówki”. Nie wszystkie szanse zostały wykorzystane w latach poprzednich, kiedy można było pozyskiwać pieniądze na budowę dróg. Powiat powinien jak najmniej budować z kredytów, ze środków własnych tylko porozumienie z gminami może przynieść wymierne korzyści. Jednym z rozwiązań jest aplikowanie o środki w wysokości 75 % kosztów inwestycji przy 15 % wkładzie własnym, a innym rozwiązaniem jest przekazanie drogi powiatowej odpowiedniej gminie i wówczas samorząd dokładałby 25 %. Inwestorem w tym drugim przypadku byłaby gmina, gdyż dotyczy to innego zakresu przyznawania dotacji.

Według określonych zadań powiat wykonuje również zadania w zakresie: edukacji publicznej (kształcenie młodzieży ponadgimnazjalnej) w dziedzinie tej powiat ma ogromne możliwości skorzystania z funduszy unijnych i nie można tej szansy zmarnować.

Drugą ważną dziedziną jest promocja i ochrona zdrowia - działalność szpitala w Kolnie. W tym zakresie również powiat będzie starał się pozyskać środki unijne. W Kolnie powstanie elektrownia słoneczna (moduły fotowoltaiczne). Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji ze środków unijnych. W tej chwili przystępujemy do opracowania Planu Rozwoju Powiatu Kolneńskiego na lata 2015 – 2020. Opracowaniem strategii rozwoju zajmie się firma z zewnątrz. W niniejszym dokumencie należy określić zamiary inwestycyjne i sposób ich finansowania. Dokument zostanie opracowany przy współudziale wójtów i burmistrzów powiatu kolneńskiego.

W podsumowaniu Przewodniczący Rady Józef Zalewski podziękował za wypowiedź swojemu przedmówcy, pogratulował wyboru na pełnioną funkcję licząc z nadzieją na dobrą i owocną współpracę.

Radny B. Kurkowski zapytał, czy w planach zadań inwestycyjnych powiatu planowany jest remont odcinka drogi Stawiski – Jurzec – Jedwabne?

S. Wiszowaty Starosta Powiatu Kolneńskiego odpowiedział, że remont wskazanego odcinka miałby szansę na realizację w przypadku pozyskania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Liczymy na środki unijne, wszystko uzależnione jest od pozyskania środków finansowych na ten cel.

 

Pkt 5.
Interpelacje: nie zgłoszono

Zapytania:

Radny T. Zalewski zapytał : W jaki sposób został rozliczony wyjazd służbowy Burmistrza Stawisk na Zjazd Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego do Białowieży?

Wolne wnioski:

Radny T. Zalewski wnioskował o zamontowanie barierki ochronnej przy placu zabaw mieszczącym się przy ul. Krótkiej w Stawiskach. Nieopodal placu znajduje się niezabezpieczony przepust, montaż barierki zapewni bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci.

 

Pkt 6.
Sprawozdanie z prowadzonej działalności przedstawił Krzysztof Rafałowski Burmistrz Stawisk (Sprawozdanie stanowi załącznik Nr 6 do niniejszego protokołu).

 

Pkt 7.
Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej za 2014 rok przedstawiła I. Łoszewska Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Stawiskach (Sprawozdanie stanowi załącznik Nr 7 do niniejszego protokołu).

 

Pkt 8.
Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie za 2014 rok przedstawiła I. Łoszewska (Sprawozdanie stanowi załącznik Nr 8 do niniejszego protokołu).

 

Pkt 9.
Sprawozdanie z realizacji Programu Wspierania Rodziny w Gminie Stawiski za 2014 rok przedstawiła I. Łoszewska (Sprawozdanie stanowi załącznik Nr 9 do niniejszego protokołu).

 

Pkt 10.
Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2015 rok przedstawiła I.Ofman Skarbnik Gminy Stawiski.

Następnie Przewodniczący Rady otworzył dyskusję wokół projektu uchwały.

Rada w tym punkcie obrad dyskusji nie prowadziła. Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie Rady.

W wyniku głosowania: 13 radnych „za”.

Przewodniczący Rady stwierdził, że uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr VIII/24/15 Rady Miejskiej w Stawiskach z dnia 25 marca 2015r. w sprawie zmian w budżecie gminy stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

 

Pkt 11.
Projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości przedstawiła I.Ofman Skarbnik Gminy.

Następnie Przewodniczący Rady otworzył dyskusję wokół projektu uchwały.

Głos zabrał radny Powiatu Kolneńskiego S. Konopka wnioskował o podjęcie działań zmierzających do zwolnienia z części podatku od nieruchomości za grunty i budynki zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców, którzy utworzą nowe miejsca pracy na terenie Gminy Stawiski.

Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski udzielił odpowiedzi, że uchwała w przedmiotowej sprawie była podjęta przez Radę Miejską w Stawiskach, jednak z istotnym naruszeniem prawa. Przed Radą stoi zadanie do podjęcia kroków zmierzających do uregulowania powyższej kwestii.

Uchwała Nr VIII/25/15 Rady Miejskiej w Stawiskach z dnia 25 marca 2015r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

 

Pkt 12.
Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody dotyczącej ustanowienia służebności przesyłu na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Stawiski przedstawił Przewodniczący Rady Józef Zalewski.

Następnie otworzył dyskusję wokół projektu uchwały. Rada w tym punkcie obrad dyskusji nie prowadziła. Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie Rady.

W wyniku głosowania: 13 radnych „za”.

Przewodniczący Rady stwierdził, że uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr VIII/26/15 Rady Miejskiej w Stawiskach z dnia 25 marca 2015r. w sprawie wyrażenia zgody dotyczącej ustanowienia służebności przesyłu na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Stawiski stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

 

Pkt 13.
Projekt uchwały w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stawiskach przedstawił Przewodniczący Rady Józef Zalewski.

Następnie otworzył dyskusję wokół projektu uchwały.

Rada w tym punkcie obrad dyskusji nie prowadziła. Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie Rady.

W wyniku głosowania: 12 radnych „za”, 1 „wstrzymał się” od głosu.

Przewodniczący Rady stwierdził, że uchwała została podjęta.

Uchwała Nr VIII/27/15 Rady Miejskiej w Stawiskach z dnia 25 marca 2015r. w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stawiskach stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

 

Pkt 14.
Projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach przedstawił Przewodniczący Rady Józef Zalewski. Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej R. Urban przedstawił uzasadnienie do uchwały w sprawie sposobu rozpatrzenia skargi.

Po czym dodał, że Komisja Rewizyjna nie może być lekceważona, a podczas pracy wystąpiły utrudnienia związane z dostępem do pozyskania dokumentacji odnośnie rozpatrzenia skargi. Ponadto w kompetencji komisji brak możliwości dyscyplinowania poszczególnych kierowników jednostek organizacyjnych gminy. Według Przewodniczącego Komisji w takich sytuacjach powinien interweniować Burmistrz Stawisk.

Rada w tym punkcie obrad dyskusji nie prowadziła. Przewodniczący poddał projekt uchwały pod głosowanie Rady.

W wyniku głosowania: 13 radnych „za”.

Przewodniczący Rady stwierdził, że uchwała została podjęta jednogłośnie.

Uchwała Nr VIII/28/15 Rady Miejskiej w Stawiskach z dnia 25 marca 2015r. w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

 

Pkt 15.
Odpowiedzi na interpelacje, zapytania radnych i wolne wnioski.

Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski odpowiedział, że w ramach oszczędności budżetu gminnego na Zjazd Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego do Białowieży udał się jako pasażer samochodem użytkowanym przez wójta gminy Kolno p. Józefa Wiśniewskiego w towarzystwie Wójta Gminy Mały Płock Józefa Dymerskiego. Wyjazd służbowy został rozliczony z budżetu gminy Kolno.

Radny T. Zalewski podkreślił, że pytanie zadał celowo aby uciąć zbędne komentarze na ten temat w Internecie.

Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski przychylił się do wniosku radnego. Zapewnił, że w ramach bezpieczeństwa dla przebywających dzieci na placu zabaw we wskazanym miejscu zostanie zamontowana barierka ochronna.

W tym miejscu sołtys z Ramot P. Łojewski zgłosił, że drogi na terenie gminy Stawiski są w bardzo złym stanie po wykonanych robotach budowlanych dot. kabla światłowodowego.

Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski odpowiedział, że zakres wykonywanych prac jest mu znany. Wykonawcy sieci szerokopasmowej na terenie gminy uszkodzili drogi, gmina podejmie kroki zmierzające do poprawy nawierzchni dróg.

Ponadto Burmistrz dodał, że drogi dojazdowe do pól na terenie gminy będą wyrównywane na bieżąco. Obecnie niezbędny do tych prac sprzęt jest niesprawny.

 

Pkt 16. Informacje.
Jan Zelkowski życzył owocnej współpracy sołtysom z samorządem gminnym. Przewodniczący Rady Józef Zalewski dołączył się do życzeń, po czym przedstawił nowo wybranych sołtysów z terenu gminy Stawiski oraz Zarządu Miasta Stawiski.

 

Pkt 17. Zamknięcie obrad sesji.
W związku z wyczerpaniem porządku obrad sesji Przewodniczący Rady podziękował zebranym za udział, po czym zamknął obrady VIII Sesji Rady Miejskiej w Stawiskach.




Protokołowała
Przewodniczący Rady Miejskiej
Małgorzata Mroczkowska
Zalewski Józef
Data dodania:
Data upublicznienia: czwartek, 14 maj 2015 15:41
Opublikował(a): Jarosław Laskowski
Zaakceptował(a): Jarosław Laskowski
Artykuł był czytany: 1575 razy