BIP Gminy Stawiski

Sprawozdanie z działalności Burmistrza Stawisk między Sesjami Rady Miejskiej w Stawiskach od 05 września 2005 r. do 24 października 2005 r.

  1. Na Sesji Nadzwyczajnej 05 września 2005 r. Rada Miejska w Stawiskach podjęła uchwałę Nr 135/XL/05 w sprawie zmiany uchwały w sprawie limitów na wieloletnie programy inwestycyjne (uchwała została przedłożona RIO w Białymstoku).
  2. W tym czasie rozstrzygnięto przetargi na budowę dróg w Jurcu, Michnach i Tafiłach. Następnie podpisano umowy. Obecnie trwają prace na drogach.
  3. Unieważniono przetarg na budowę odcinka drogi w Sokołach. Powodem unieważnienia była zbyt wysoka cena oferenta.
  4. Rozpisano kolejny przetarg na modernizację odcinka drogi w Sokołach.
  5. Uzupełniono niezbędną dokumentację umożliwiającą rozpoczęcie procedury przetargowej na modernizacje nawierzchni na drodze Stawiski – Budy Stawiskie. Wystąpiono w tej sprawie do Prezesa Zamówień Publicznych z wnioskiem o skrócenie procedury przetargowej ze względu na zbyt krótki czas pozostały na realizację tej modernizacji.
  6. Złożone zostały dwa wnioski do ZPORR na budowę sieci wodociągowej do: Wysokiego Małego i Wysokiego Wielkiego oraz Skrody Małej i na budowę ulic miejskich w Stawiskach. Wnioskowana kwota dotacji to ok. 2.542.017,89 zł (85% kosztorysowych cen inwestycji).
  7. Sprawdzono wnioski w/s stypendiów szkolnych. Obecnie jesteśmy na etapie wydawania decyzji, które następnie dostaną dostarczone wnioskodawcom.
  8. Rozpoczęto procedurę uchwalania regulaminów płac dla nauczycieli.
  9. Zgodnie z Porozumieniem z W odpowiedzi władzami Powiatu realizowana jest wymiana chodnika przy ul. Polowej.
  10. Inne − sprawy bieżące.

Marek Waszkiewicz
Burmistrz Stawisk

Data powstania: wtorek, 25 paź 2005 08:11
Data opublikowania: poniedziałek, 13 lut 2006 09:30
Data przejścia do archiwum: czwartek, 17 cze 2010 10:52
Opublikował(a): CEZARY NERKOWSKI
Zaakceptował(a): CEZARY NERKOWSKI
Artykuł był czytany: 2616 razy

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.