BIP Gminy Stawiski

Wybory do Sejmu i Senatu w Gminie Stawiski

Zestawienie wyników wyborów w gminie Stawiski

SEJM RP

Uprawnionych do głosowania – 5.234
Głosowało – 1706 tj. 33 %

  1. Polskie Stronnictwo Ludowe - 527 głosujących tj.31 %
    • Kamiński Zbigniew – 227
    • Borawski Edmund – 125
    • Bagiński Mieczysław – 117
  2. Prawo i Sprawiedliwość – 302 głosujących – 18 %
    • Duda Andrzej – 161
    • Kołakowski Lech – 33
    • Jurgiel Krzysztof – 32
    • Zieliński Jarosław – 24
  3. Liga Polskich Rodzin – 201 głosujących – 12 %
    • Gromadzki Sławomir – 23
    • Fedorowicz Andrzej – 46
    • Jarota Jan – 27
  4. Samoobrona - 170 głosujących – 10 %
    • Genowefa Wiśniewska – 54
    • Chmielewski Andrzej – 16
  5. Platforma Obywatelska – 107 głosujących – 6 %
    • Samul Marek – 27
    • Tyszkiewicz Robert – 22
    • Klim Józef – 11
  6. Sojusz Lewicy Demokratycznej - 59 głosujących - 3,5 %
    • Strzeliński Marek – 19

SENAT RP

  1. Rutkowski Lech - PSL - 558
  2. Piątek Zdzisław – Samoobrona - 494
  3. Zalewski Ludwik - LPR - 428
  4. Putra Krzysztof Jakub – P i S – 374
  5. Szafraniec Jan - LPR - 330
  6. Ciszewski Dariusz – Nasze Podlasie – 201
  7. Fabiański Remigiusz – PO - 163
  8. Kinalska Ida Teresa – PO- 132
  9. Chojnowski Jan – 102
  10. Netter Jan – SLD - 84

WYNIKI GŁOSOWANIA WG OBWODÓW

Nr 1 Urząd Miejski w Stawiskach

1948 – uprawnionych głosowało – 652 tj. 33 %

Nr 2 SP Stawiski

973 - uprawnionych głosowało – 329 tj. 34 %

Nr 3 Szkoła filialna w Jurcu Szlacheckim

312 - uprawnionych głosowało - 135 tj.43 %

Nr 4 Remiza OSP Romany

582 - uprawnionych głosowało - 183 tj.31 %

Nr 5 SP Poryte

717 – uprawnionych głosowało – 200 tj.28 %

Nr 6 SP Budy Stawiskie

439 – uprawnionych głosowało 106 tj.24 %

Nr 7 Remiza OSP Wysokie Małe

266 – uprawnionych głosowało 101 tj.38 %


Wyniki wyborów do Sejmu RP

Na poszczególne listy oddano następującą liczbę głosów :

  1. Urząd Miejski w Stawiskach Nr 1
    • Lista nr 1 – Ruch Patriotyczny - liczba głosów ważnych 32
    • Lista nr 2 – Polska Partia Pracy – 15
    • Lista nr 3 – Liga Polskich Rodzin – 67
    • Lista nr 4 – demokraci – 4
    • Lista nr 5 – SDPL – 7
    • Lista nr 6 – Pis – 210
    • Duda Andrzej – 124
    • Lista nr 7 – SLD – 41
    • Lista nr 8 – PO – 88
    • Samul Marek – 21
    • Lista nr 9 - Partia narodowa – 3
    • Lista nr 10 – PSL – 66
    • Bagiński Mieczysław – 32
    • Kamiński Zbigniew – 19
    • Lista nr 12 – Janusz Korwin – Mikre - 7
    • Lista nr 14 – Godność i Praca – 1
    • Lista nr 15 – Samoobrona – 46
    • Lista nr 16 – Inicjatywa RP – 2
    • Lista nr 17 – Dom Ojczysty – 6
  2. SP Stawiski Nr 2
    • Lista nr 1 – Ruch Patriotyczny - liczba głosów ważnych 19
    • Lista nr 2 – Polska Partia Pracy – 3
    • Lista nr 3 – Liga Polskich Rodzin – 62
    • Lista nr 4 – demokraci – 0
    • Lista nr 5 – SDPL – 1
    • Lista nr 6 – PiS – 31
    • Duda Andrzej – 8
    • Lista nr 7 – SLD – 3
    • Lista nr 8 – PO – 8
    • Lista nr 9 - Partia Narodowa – 1
    • Lista nr 10 – PSL – 135
    • Borawski Edmund – 55
    • Bagiński Mieczysław – 17
    • Kamiński Zbigniew – 49
    • Lista nr 12 – Janusz Korwin – Mikke - 1
    • Lista nr 14 – Godność i Praca – 1
    • Lista nr 15 – Samoobrona – 40
    • Lista nr 16 – Inicjatywa RP – 0
    • Lista nr 17 – Dom Ojczysty – 1
  3. SP Jurzec Szlachecki Nr 3
    • Lista nr 1 – Ruch Patriotyczny - liczba głosów ważnych 1
    • Lista nr 2 – Polska Partia Pracy – 5
    • Lista nr 3 – Liga Polskich Rodzin – 21
    • Lista nr 4 – demokraci – 3
    • Lista nr 5 – SDPL – 1
    • Lista nr 6 – PiS – 14
    • Lista nr 7 – SLD – 0
    • Lista nr 8 – PO – 0
    • Lista nr 9 - Partia Narodowa – 0
    • Lista nr 10 – PSL – 53
    • Kamiński Zbigniew – 26
    • Bagiński Mieczysław – 16
    • Lista nr 12 – Janusz Korwin – Mikke - 0
    • Lista nr 14 – Godność i Praca – 0
    • Lista nr 15 – Samoobrona – 31
    • Lista nr 16 – Inicjatywa RP – 0
    • Lista nr 17 – Dom Ojczysty – 0
  4. Remiza OSP Nr 4
    • Lista nr 1 – Ruch Patriotyczny - liczba głosów ważnych 8
    • Lista nr 2 – Polska Partia Pracy – 0
    • Lista nr 3 – Liga Polskich Rodzin – 20
    • Lista nr 4 – demokraci – 0
    • Lista nr 5 – SDPL – 1
    • Lista nr 6 – PiS – 22
    • Lista nr 7 – SLD – 3
    • Lista nr 8 – PO – 0
    • Lista nr 9 - Partia Narodowa – 0
    • Lista nr 10 – PSL – 90
    • Kamiński Zbigniew – 52
    • Borawski Edmund – 17
    • Bagiński Mieczysław – 13
    • Lista nr 12 – Janusz Korwin – Mikke - 0
    • Lista nr 14 – Godność i Praca – 5
    • Lista nr 15 – Samoobrona – 24
    • Lista nr 16 – Inicjatywa RP – 0
    • Lista nr 17 – Dom Ojczysty – 1
  5. SP Poryte Nr 5
    • Lista nr 1 – Ruch Patriotyczny - liczba głosów ważnych 7
    • Lista nr 2 – Polska Partia Pracy – 2
    • Lista nr 3 – Liga Polskich Rodzin – 12
    • Lista nr 4 – demokraci – 3
    • Lista nr 5 – SDPL – 0
    • Lista nr 6 – PiS – 20
    • Lista nr 7 – SLD – 6
    • Lista nr 8 – PO – 12
    • Lista nr 9 - Partia Narodowa – 0
    • Lista nr 10 – PSL – 86
    • Kamiński Zbigniew – 41
    • Borawski Edmund – 24
    • Bagiński Mieczysław – 12
    • Lista nr 12 – Janusz Korwin – Mikke - 0
    • Lista nr 14 – Godność i Praca – 0
    • Lista nr 15 – Samoobrona – 32
    • Lista nr 16 – Inicjatywa RP – 0
    • Lista nr 17 – Dom Ojczysty – 0
  6. SP Budy Stawiskie - Nr 6
    • Lista nr 1 – Ruch Patriotyczny - liczba głosów ważnych 7
    • Lista nr 2 – Polska Partia Pracy – 2
    • Lista nr 3 – Liga Polskich Rodzin – 12
    • Lista nr 4 – demokraci – 3
    • Lista nr 5 – SDPL – 0
    • Lista nr 6 – PiS – 20
    • Lista nr 7 – SLD – 6
    • Lista nr 8 – PO – 12
    • Lista nr 9 - Partia Narodowa – 0
    • Lista nr 10 – PSL – 86
    • Kamiński Zbigniew – 41
    • Borawski Edmund – 24
    • Bagiński Mieczysław – 12
    • Lista nr 12 – Janusz Korwin – Mikke - 0
    • Lista nr 14 – Godność i Praca – 0
    • Lista nr 15 – Samoobrona – 32
    • Lista nr 16 – Inicjatywa RP – 0
    • Lista nr 17 – Dom Ojczysty – 0
  7. Remiza Wysokie Małe OSP – Nr 7
    • Lista nr 1 – Ruch Patriotyczny - liczba głosów ważnych 12
    • Lista nr 2 – Polska Partia Pracy – 4
    • Lista nr 3 – Liga Polskich Rodzin – 13
    • Lista nr 4 – demokraci – 0
    • Lista nr 5 – SDPL – 0
    • Lista nr 6 – PiS – 8
    • Lista nr 7 – SLD – 1
    • Lista nr 8 – PO – 1
    • Lista nr 9 - Partia Narodowa – 0
    • Lista nr 10 – PSL – 40
    • Kamiński Zbigniew – 6
    • Borawski Edmund – 12
    • Bagiński Mieczysław – 19
    • Lista nr 12 – Janusz Korwin – Mikke - 1
    • Lista nr 14 – Godność i Praca – 0
    • Lista nr 15 – Samoobrona – 15
    • Lista nr 16 – Inicjatywa RP – 0
    • Lista nr 17 – Dom Ojczysty – 0

Aby uzyskać więcej informacji o przebiegu wyborów kliknij <<< TUTAJ

Data powstania: poniedziałek, 26 wrz 2005 11:31
Data opublikowania: poniedziałek, 26 wrz 2005 11:31
Data przejścia do archiwum: poniedziałek, 24 kwi 2006 08:54
Opublikował(a): CEZARY NERKOWSKI
Zaakceptował(a): CEZARY NERKOWSKI
Artykuł był czytany: 2836 razy

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.